Jak już wspominałam wcześniej, od października b.r. mamy w "Akordzie" nowy skład, kwintet, "Akordissimo". To niesamowite, że już po kilku miesiącach wspólnego grania mają tak wielkie sukcesy! Dzieki ich pracy, mozolnym ćwiczeniom i  samozaparciu mogą pochwalic się już dwoma bardzo prestiżowymi nagrodami na arenie  światowej instrumentalistyki akordeonowej:

1. Belgia, Neerpeld- PIERWSZE MIEJSCE na  Festiwalu Młodzieży. (27.04.11- 2.05.11) 
2. Rosja, Perm- GRAND PRIX - nagroda główna na konkursie akordeonowym (11.05.11- 16.05.11), gdzie skład był lekko zmieniony- z powodu matur Jagoda Zajkowska musiała poprosić Martynę o zastępstwo. Mimo tej szybkiej zamiany zespołowi poszło wręcz... wygrająco :)

Jak widzimy, w ostatnim czasie nasi mistrzowie mieli ręce pełne roboty. Pojawili się też w wiadomościach na TVP1, jako "jedyny taki kwintet w Polsce, który zdobył mistrzostwo świata z dziedziny akordeonu". Wydarzenia zakończyły się debiutanckim wykonaniem znanej chyba wszystkim melodii odgrywanej codziennie w "jedynce" na początek i koniec wiadomości.

Kwintet "Akordissimo" w składzie (od lewej): Daniel Chrząszcz, Marta Drelich, Bogna Jaśkiewicz, Jagoda Zajkowska, Jakub Smal. (Wykonane z Belgii, w strojach zespołu)

AKORDISSIMO-Belgia.jpg

Powyżej opisane osiągnięcia to nie wszystko. Grzechem byłoby nie wspomnieć o Martynie, która zastąpiła w Rosji Jagodę (z powodu matur). Nasza akordeonistka nawet nie pomyslała o tym, by wystartować w konkursie dla solistów, jednak przypadkowo jedna osoba z komisji usłyszała, jak Martyna ćwiczyła "Koncertino G-dur".
Namówienie jej do spróbowania nie było trudne. Tym sposobem zespół wrócił do Polski nie tylko z pierwszym miejscem i "Grand Prix", ale równiez z DRUGIM MIEJSCEM Martyny w kategorii solistów akordeonowych (warto dodać, że pierwsze nie zostało przyznane). Serdecznie Wam gratulujemy! (Podpisują się pozostali członkowie "Akordu" :D)

Martyna Pluta
Martyna.jpg

Ogłoszenie  
Chcesz zawrzeć nowe przyjaźnie? Koncertować w kraju i poza nim oraz ćwiczyć w doborowym towarzystwie? A może chcesz nauczyć się grać w zespole? Zapraszamy wszystkich chętnych do "Akordu"! Aby grać na akordeonie wystarczy odrobina chęci i zapału do pracy. Poszukujemy osób w KAŻDYM wieku. Chętnych prosimy o skontaktowanie się z instruktorem, Arturem Zajkowskim, pod numer 603-369-825.

4-6 lutego 2011r.
Odpoczęliśmy nieco od codzienności robiąc sobie dwudniową przerwę na koncertach w Kielcach i Busku-Zdrój. Droga nie była krótka, jednak tak wesoło dawno nie było ;D. Czy koncerty się udały? Oceńcie sami ;) Więcej o nas i o tych koncertach możecie przeczytać tutaj:
http://www.tmb.busko.pl/news.php?id=358

Pażdziernik 2010r.
Z inicjatywy części zespołu powstał nowy skład. Przyjeli nazwę "Akordissimo". Członkowie grają na akordeonach włoskiej produkcji, "Excelsior", są oczywiście nadal aktywnymi członkami Orkiestry Akordeonowej "Akord". Repertuaru z tygodnia na tydzień przybywa, na tę chwilę absolutnym hitem stał się utwór "Circus maximus", którego nowa odsłona miała miejsce na pierwszym poważnym koncercie zespołu. Członkowie kwintetu w swojej interpretacji "Circusa" postawili nie tylko na dobrze zrobioną muzykę, lecz również na "show". Emocji widzów nie da sie opisać, to trzeba po prostu zobaczyć! Już niedługo, bo w maju, zespół wybiera się na Festiwal Młodzieży w Neerpeld (Belgia). W skład kwintetu wchodzą:
-Bogna Jaśkiewicz
-Marta Drelich
-Jagoda Zajkowska
-Daniel Chrząszcz
-Jakub Smal

20 marca 2010r.
Koncert w Kartuzach.

3 marca 2010r.
Koncert w Brusach. Zaprosił nas zespół akordeonowy, którego mieliśmy zaszczyt ugościć na naszym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w 2009 roku.

27 lutego 2010 r.
Akord brał udział w koncercie charytatywnym na rzecz Haiti w sali kina "Kryterium".

2 lutego 2010r.
W zakładce Rozrywka i Filmy  umieściliśmy najnowsze nagrania. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania utworów.


18 stycznia 2010 r.
Odbyło się nagranie dwóch  utworów w studiu nagrań- Renato Bui- "Rhytm Parade" i  Manfred Probs-"Noc Kaukaska". Zapis MP3 już niedługo na naszej stronie. 

17 stycznia 2010r.

Witamy w nowym roku! Za długą nieobecność serdecznie przepraszamy. Dnia dzisiejszego uaktualniamy stronę.
Wszystkie uwagi i propozycje na ewentualne zmiany proszę kierować pod adres e-mail osoby obecnie zajmującej się stroną (bunieczka111@gmail.com). Wszystkie sugestie mile widziane :)
Bianka

OGŁOSZENIE!!!

15 grudnia (poniedziałek) w Domku Kata (ul. Grodzka) odbędzie się prezentacja akordeonów firmy FANTINI. Zapraszamy do wybróbowania instrumentów od godziny 14.00. Na miejscu możliwość zagrania na najlepszych akordeonach świata oraz kupienia ich w wyjątkowo atrakcyjnych cenach - nowych i używanych.

O 18.00 żywa prezentacja akordeonów - koncert zespołu akordeonowego "Fantini Akord Kwintet Koszalin" oraz "Koszalińskiej Orkiestry Akordeonowej <<AKORD>>"

Wszystkich miłośników akordeonu serdecznie zapraszamy!

29 czerwca 2008

    Agnieszka Wróbel zdała egzaminy wstępne na Akademię Muzyczną w Gdańsku!!!
W pięknym stylu i z klasą (bo na liście miała numer 1). Będzie studiować na kierunku instrumentalnym - oczywiście akordeon.
Radość to dla nas PRZEOGROMNA!
Mieliśmy już, co prawda, studentów kierunków muzycznych związanych z "AKORD-em" (Adam Stefański, Karolina Zborowska, Grzegorz Kukuła, Marta Formela). Jednak Agnieszka jako pierwsza w historii istnienia zespołu - amatorskiego! - dostała się na studia instrumentalne, o których marzy niejeden akordeonista uczący się kilkanaście lat w szkole muzycznej.
Co najważnijsze - nigdy nie uczyła się w szkole muzycznej. Całą swoją wiedzę i wirtuozowskie umiejętności zdobyła realizując swoje artystyczne marzenia w "AKORD-dzie".
Wszyscy wierzymy w to, że AGNIESZKA zapoczątkowała zupełnie NOWĄ JAKOŚĆ nie tylko w naszym zespole (bo już następne trzy dziewczyny bardzo serio przygotowują sie do podobnych studiów), ale w całej akordeonistyce polskiej.
Nasz "Fantini Akord Kwintet" nie jest już do końca amatorskim zespołem.... Jego poziom artystyczny, umiejętności młodych muzyków zbliżają się do zawodowych zespołów.
Już niedługo WSZYSTKICH przeskoczymy!

14 kwietnia 2008

Zorganizowaliśmy koncert przed wyjazdem do Moskwy. Na reklamę mieliśmy tylko tydzień. Do końca była obawa, czy aby na pewno uda nam się zapełnić salę? A jednak- szok! Przyszło prawie 300 ludzi, pomimo, że reklama była słaba- plakaty nie rowieszone, ulotki nie porozdawane... A i tak przyszło tylu ludzi! Dziękujemy Wam i zapraszamy na następne nasze występy!


A przygotowania do wyjazdu idą pełną parą. Wizy już załatwione, chociaż przez pewien czas były na ostrzu noża. Mieliśmy już warsztaty z prof. Siemakiem. Jeszcze nie do końca dociera do nas, że nie będzie z nami Agnieszki- ma matury i nie może jechać... Jak my sobie bez niej poradzimy...?

29 marca 2008

Zagraliśmy jako gwiazdy na konkursie akordeonowym w Giżycku. Przed wyjazdem przyjechał do nas jeszcze profesor Siemak na konsultacje. Trochę nam się zmienił skład- Kasia nie mogła z nami jechać i Wojtek był chory, więc nie wyszło tak, jak wyjść miało. Za to straty orkiestry nadrobił kwintet.

Po koncercie zaprosiła nas tamtejsza grupa pielgrzymkowa na wspólną zabawę. Przyjęli nas bardzo ciepło. Żałujemy, że nie mogliśmy zostać dłużej... Gosiu, czekamy na wpis ^^ Pozdrawiamy wszystkich naszych przyjaciół z Giżycka, do zobaczenia następnym razem!

27 grudnia 2007

Odbyła się zespołowa Wigilia. Przyszli nasi rodzice, przyszedł dyrektor, pani Kościńska, ci, co już z nami nie grają i ci, o dopiero będą z nami grać. Podzieliliśmy się opłatkiem, zagrał Kwintet... Nie zabrakło niczego- ani choinki, ani ciast (jak zwykle za dużo :) )  

Cieszymy się z tego spotkania, zapraszamy za rok! I oby było nas coraz więcej :)

1 grudnia 2007

Zaowocowały festiwalowe znajomości. Zepół Ak- Kameleon z Nowogardu zaprosił nas na koncert do siebie :) Koncert bardzo nam się podobał, chociaż kebab był niezbyt dobry... :> Zagrał i duży (nareszcie udało nam się coś złożyć!) i kwintet, i zespół z Nowogardu, a na koniec zagraliśmy wszyscy razem. Koncert trwał 2 godziny, ale widocznie był ciekawy, skoro nikt nie wyszedł. Pozdrawiamy naszych przyjaciół z Nowogardu, zapraszajcie nas częściej!

13 września 2007

Zagraliśmy na festiwalu "Integracja Ja i Ty- Bajka". Na występ czekaliśmy 2 godziny i to po to, żeby zagrać 0.5 utworu. Rozległy się tak duże owacje, że musialiśmy przestać... xD

Tymczasem przygotowania do festiwalu idą pełną parą. Program znajdziecie Państwo na stronie www.mfzma.prv.pl

30 sierpnia 2007, godzina 18:00, Domek Kata

Kwintet Akord zagra kameralny koncert dla przyjaciół. Chcą się pochwalić nowymi akordeonami i strojami. Wszystkich chętnych zapraszamy- wstęp wolny :)

4 sierpnia 2007

Wzięliśmy udział w V Sulęczyńskich spotkaniach akordeonowych. Koncert bardzo nam się podobał, zaliczyliśmy go w poczet "najbardziej udanych koncertów" :) 

Obecnie czekamy na nowe akordeony (są dosłownie w drodze). Wypoczywamy na campingu nad jeziorem Hajka.

W międzyczasie zmienił się także skład zespołu. Doszły 2 siostry- Asia i Sylwia, oraz Kasia. Odszedł natomiast Dawid Lachowicz.

28 maja 2007

Zespół Akord zagrał na koncercie z okazji Dnia Matki w przedszkolu w Kołobrzegu.

14 maja 2007

W sali Kryterium odbył się jubileuszowy koncert z okazji 10ciolecia istnienia zespołu Akord. Publiczność była wspaniała, sala wypełniona po brzegi. Z niecierpilwością czekamy na następny jubileuszowy koncert, który odbędzie się za rok :)

3.05.2007

Zespół Akord oraz kwintet Akord zagrali koncert w miejscowości Nakło. Zostaliśmy tam zaproszeni przez burmistrza. Bardzo nam się podobało, szczególnie publiczność- musieliśmy grać aż 3 bisy! :)

27.04-29.04.2007

Akord znów najlepszy! W tym terminie Kwintet Akordeonowy Akord brał udział w 55 Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży w Neerpelt. Po wcześniejszych konsultacjach u profesor Rosińskiej zagrali między innymi utwór "Pociąg". Zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy!

19.02-2.03.2007

Braliśmy udział w największym na świecie festiwalu akordeonowym w Wiedniu.  Mieszkaliśmy w schronisku dla młodzieży w centrum Wiednia. Spotkaliśmy się z Polonią i zagraliśmy dla nich koncert w kościele, przyjęli nas bardzo ciepło. Oprócz naszego instruktora i kierowców jechała z nami Pani Mama (mama Dawida Lachowicza)- jej głownym zadaniem było pilnowanie młodszych, świetnie też dogadywała się po niemiecku- i Pan Tata (tata Sebastiana Krzewińskiego), który nie zawiódł, kiedy chłopacy chcieli z nim pójść na bilarda ;). Równie skutecznie dotrzymywał towarzystwa dziewczynkom :))

Po Wiedniu oprowadzała nas pani Zosia (to ona wypromowała Motion Trio :)). Jej pomoc okazała szczególnie potrzebna przy wypełnianiu kuponów na parking, a także przy zamawianiu obiadów w restauracjach :)). Pani Zosia była z nami na każdym koncercie, jej fachowe porady przyczyniły się do poprawienia wizerunku Kwintetu na scenie. Pozdrawiamy panią gorąco! 

Wszystkim bardzo się podobało.

Po powrocie doszła do nas wiadomość, że Urząd Miasta (Koszalin) postanowił przeznaczyć środki na kupienie nowych, bajeranckich akordeonów dla Kwintetu.. No a skoro będą już mieli takie świetne akordeony, no to też dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury zadecydował, że ubierze Kwintet... 

No a w tym czasie Kwintet spokojnie przygotowuje się do wyjazdu do Neerpelt.

około 15.02.2007

Historyczna chwila!! Wąski (Wojtek Jaśkiewicz) ściął włosy na łyso! Od jakiegoś czsu mu przeszkadzały- miał strasznie długie i co chwile je odgarniał. Coś w tym jest... Jego siostra, Bogna (którą on zresztą bardzo kocha ;)) też ostatnio ścięła grzywkę... ;P

10.02.2007

Kwintet (a właściwie sekstet, bo grał z nimi Dawid Lachowicz) Akordeonowy zagrał wraz z zespołem sławnego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego jeden z naszych utworów, "One note Samba". Wstęp na koncert był biletowany. Wszystkim bardzo się podobało. Kwintet cieszy się ze wzrastającej popularności wśród Koszalinian a także całej Polski.

Jedna z naszych najlepszych akordeonistek, Agnieszka Wróbel, która już wcześniej zdecydowała się na studia instrumentalne, zaczęła się już mocno przygotowywać do egzaminu wstępnego. Jeżdzi na konsultacje do Akademii Muzycznej i robi bardzo dobre wrażenie na profesorach. Jesteśmy z tobą!

26.01.2007

Zagraliśmy koncert dla uczniów Zespołu Szkół nr 5 w czasie lekcji szkolnych. Do tej szkoły chodzi trzech członków naszego zespołu. 

Zespół przygotowuje się aktualnie do festiwalu akordeonowego w Wiedniu, na który jedziemy jako reprezentacja Polski razem ze znanym zespołem "Motion Trio". 

Do zespołu dołączyły dwie dziewczynki, Manuela i Wiktoria, które ćwiczą ile sił, żeby pojechać razem z całym zespołem do Austrii.

25.01.2007

O godzinie 16:00 kwintet Akord zagrał koncert dla uczniów koszalińskiego zespołu nr 11, do której to szkoły uczęszcza dwóch członków kwintetu.

Kwintet aktualnie pracuje nad utworem "Pociąg".

20.12.2006

Zagraliśmy koncert w koszalińskiej Gazowni na spotkaniu opłatkowym.

19.12.2006

Paweł Bagniuk zadeklarował się dołączyć do Kwartetu. Powstał w ten sposób drugi Kwintet. Narodził się też pomysł stworzenia duetu z Bogny i Manueli, która na razie ćwiczy, żeby dołączyć do zespołu. Życzymy wielu sukcesów!!

18.12.2006

Odebraliśmy nagrodę pierwszego stopnia od prezydenta Mirosława Mikietyńskiego. Nagrodę dostał tylko duży zespół. pomimo, żedziałają oprócz niego jeszcze trzy inne: 

Kwintet (Agnieszka Wróbel, Monika Pietrzak, Aneta Sobolewska, Sebastian Krzewiński, Wojtek Jaśkiewicz);

Kwartet (Agnieszka Wróbel, Monika Pietrzak, Wojtek Krefft, Dawid Lachowicz)

Duet (Agnieszka Wróbel, Monika Pietrzak)

Wierzymy, że za rok posypie się więcej nagród :)

16.12.2006

Razem z Społecznym Ogniskiem Muzycznym w Koszalinie w Domku Kata zagraliśmy koncert kolęd. 

Zagraliśmy Mszę Pasterską F. Nowowiejskiego , Przybieżli do Betlejem, Gdy śliczna Panna i Lulajże Jezuniu, którą to kolędę zaśpiewała z nami najmłodsza członkini zespołu, Bogna Jaśkiewicz. Niespodzianką była córka naszego instruktora,  Adrianna Zajkowska, która zaśpiewała kolędę "Jak znaleźć drogę". 

Po koncercie odbyła się wigilia zespołu "Akord". 


29 listopada 2006

Do Koszalina przyjechał przedstawiciel firmy włoskich akordeonów "Fantini". Przywiózł ze soba kilkanaście akordeonów, na których z przyjemnością zagraliśmy krótki koncert, wysłuchaliśmy także szkoły muzycznej z Gryfic i Koszalina.  

Oj, gdybyśmy mieli tyle pieniedzy, żeby sobie te akordeony kupić... Niektóre były bardzo efektowne i naprawdę nam się spodobały...  :( Szczególnie mi taki jeden... :P Każdy chyba sobie wypatrzył jakiś akordeon, oprócz Agnieszki- ona wolała zostać przy swoim wetlmaistrze :)

26 listopada 2006r.

Od dziś aktualizacją strony podjęła się zajmować Jagoda.

Oddaję w jej rece naszą "elektroniczną kronikę" z nadzieją, że będzie ciekawie redagowana i wszyscy nasi fani zawsze znajdą tu wszystkie interesujące ich informacje.

24 listopada 2006r.

Dołączył do zespołu Paweł Bagniuk.

Kiedyś uczył się w szkolle muzycznej. Stwierdził, że to nie dla niego. Chciał porzucić akordeon i ..... trafił na nas. My mu nie pozwolimy!

Bardzo chętnie zaczął ćwiczyć i poznawać nasz repertuar. Wkrótce będzie pełnoprawnym i "wszystkogrającym".

Bardzo się cieszymy i czekamy na więcej chętnych do gry na naszym  wspaniałym instrumencie. Miejsce w zespole jest dla wszystkich chętnych.

25 - 29 października 2006r.

Byliśmy na festiwalu akordeonowym w Wilnie.

Znaleźliśmy się w gronie najlepszych akordeonistów i zespołow. Spotkaliśmy między innymi Pawła Nowaka, który był (i nadal jest!) członkiem "AKORD-u". Teraz studiuje na wydziale instrumentalnym i robi karierę jako akordeonista solowy.

Przy okazji pojechaliśmy do Kiejdan na zaproszenie tamtejszego Związku Polaków. Oprócz akordeonowych atrakcji mieliśmy więc wspaniałą wycieczkę.

Zagraliśmy dwa koncerty. Na obydwu oprócz orkiestry zagrał kwintet. Publiczności sie podobało.

10 października 2006r.

Nagrywaliśmy się dziś w naszym firmowym (MOK-owskim) studio. Wyszło w sumie nieźle, chociaż mikrofony pokazały swoją bezwzględność. Udało nam się nagrać dwa utwory - "Noce kaukaskie" Manfreda Probsta oraz "Libertango" Astora Piazzolli. Wcześniej, na naszym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej, kwintet nagrał kilka utworów. Wszystkie nagrania znajdą się na naszym krążku, zaś te najlepsze umiejscowimy na płytce, która zyska miano "festiwalowej". Oprócz nas, będą tam wszyscy uczestnicy tegorocznego festiwalu.

2 października 2006r. 

Już kiedyś Agnieszka Wróbel postanowiła podjąć przygotowania do studiów muzycznych, jednak 

początkowo miał to być jakiś kierunek ogólnomuzyczny. Od niedawna jest jednak zdecydowana na studia na kierunku instrumentalnym! Dowiadywaliśmy się już, że jest to w jej przypadku możliwe. A zatem  mamy dwa lata na przygotowanie ogromnego programy solowego.

Mamy już kilku studentów i absolwentów różnych kierunków muzycznych, wywodzących się z "AKORD-u", m. in. na Akademiach Muzycznych. Pierwszy jednak raz zdarza się, by ktoś uczestnicząc jedynie w zajęciach zespołu, nie mając wcześniej żadnego przygotowania muzycznego, startował na kierunek instrumentalny.

1 października 2006r. 

Monika Pietrzak wyraziła chęć kształcenia się po maturze na Akademii Muzycznej

Jej przyszłym wymarzonym kierunkiem jest "Dyrygentura chóralna". Ciekawe, czy jej nie przejdzie ochota, gdy tylko zaczniemy przygotowania - np. z Kształcenia słuchu, czy Fortyepianu? No, ale do roboty!

28 września 2006r. 

Odeszli z zespołu Asia Kalęba i Marcin Sobczak. 

Życie jest okrytne!!! Po tylu latach gry w zespole, po prostu na studia się dostali. 

Aleśmy wszyscy płakali...

21 - 24 września 2006r. 

Odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej.

Jak zwykle byliśmy jego współorganizatorami

Zapraszamy na stronę www.mfzma.prv.pl